Ahmet Güvenman
Yönetim Kurulu Başkanı

Ahmet Güvenman

İstanbul doğumlu olan Ahmet Ensar Güvenman Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Güç Kalitesi, Enerji Yönetimi ve Enerji Dağıtım Sistemler ve Elektriğin Korunması konularında uzmanlaşmış olup, İlk şirketini 1989 yılında kurmuştur.

Yıllar içinde kurduğu ve bünyesine kattığı grup şirketlerini 2023 yılında kurulan Aktif Elektroteknik A.Ş. çatısı altında birleştirmiş olup, Türkiye’nin imajını kalite ve etik değerler ile birlikte tanıtmayı misyon edinmiştir.

Kuruluşundan itibaren uzun yıllar boyunca Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış olup, halen ETMD üyesidir.

Gözde Güvenman
Yönetim Kurulu Üyesi

Zeynep Gözde Güvenman

Kırşehir doğumlu olan Zeynep Gözde Güvenman, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunudur.

Aktif Mühendislik ve Schneider Electric şirketlerinde Satış, Pazarlama, Stratejik İş Planlama ve Geliştirme iş birimlerinde yöneticilik yapmıştır.

2016 yılından itibaren Aktif Elektroteknik Yönetim Kurulu Üyeliği’ni yürütmekte ve şirketin vizyonunu gerçekleştirmesindeki yolculuğuna eşlik etmektedir.

Osman İkiz
Yönetim Kurulu Üyesi

Osman İkiz

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme mezunudur.

Enelsan kurumu ile iş hayatına başlayıp, Pals Bilgisayar, Eliop Otomatik Kontrol Sistemleri ve CAF Sinyalizasyon Sistemleri kurumlarının üst düzey yöneticisi olarak görev almıştır. Halen bazı kurumların danışmanlık sürecini yönetmekte olan İkiz, Kasım 2018 itibarıyla Tescom Elektronik San. ve Tic. A.Ş. kurumuna Genel Müdür pozisyonuna terfi etmiştir.

Türkiye’de ve yurtdışında proje yönetimi, proje bazlı iş ortaklıklarının kurulması, ithalat ve ihracat, demiryolu ve hafif raylı sistem sinyalizasyonu ve elektrifikasyonu, hidroelektrik santral otomasyon ve SCADA sistemleri, transformatör merkezleri koruma ve kontrol sistemleri, elektrik, su ve doğalgaz iletim ve dağıtım şebekeleri kontrol ve izleme sistemlerinde mühendislik, tasarım, projelendirme, taahhüt ve danışmanlık, Osman İkiz’ in uzmanlık konuları arasında yer almaktadır.

Salih Burak Demirkaya
Yönetim Kurulu Üyesi

Salih Burak Demirkaya

İstanbul doğumlu olan Salih Burak Demirkaya İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü mezunudur,

Marmara Üniversitesi Bankacılık Sigortacılık Enstitüsü’nün Bankacılık Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır “bankaların vergilendirmesi “ alanında yüksek lisans tezi bulunmaktadır,

Metro Group, Ernst&Young, Erdikler taxand( Kpmg)  şirketlerinde denetim faaliyetleri yürütmüştür, Turkcell iletişim AŞ’de pazarlama&satış birimlerinde yöneticilik yapmıştır,

2010 yılında Core Kurumsal Danışmanlık A.Ş’de kurucu ortak olarak yer almıştır.

Dünya Gazetesi ve çeşitli dergilerde makaleleri mevcuttur.

Demirkaya aynı zamanda Trabzonspor Genel Kurul Üyesi, Trabzon Faroz Yalıspor Başkan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

×
img