Proje

Ankara AKM – Kızılay Metro

Kategori

Elektrik Mühendisliği,

Proje Durumu

Tamamlandı

Müşteri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Proje Tanımı

Kızılay – Keçiören arasında aktarmasız ulaşımı sağlayacak Ankara AKM – Gar – Kızılay metrosu çalışmalarının 2021 yılında tamamlanması planlanıyor. Yeni hat hizmete girdiğinde vatandaşlar AKM istasyonunda indi-bindi yapmak zorunda kalmayacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, resmi internet sitesinde yayınladığı Mega Projeler bültende, Devam Eden Mega Projeler’ bölümündeki bilgilere göre; halihazırda faaliyette olan Keçiören-AKM metrosunu kullanan yolcuların kesintisiz olarak Kızılay’a ulaşımını sağlayacak. AKM-Gar-Kızılay metrosu çalışmalarının 2021’de tamamlanması planlanıyor. Keçiören Metrosu’nun ikinci etabı olarak projelendirilen ve metroyu, TCDD YHT Gar üzerinden Kızılay’a bağlayacak olan 3.3 kilometre uzunluğundaki hat için, “Yapım çalışmaları devam ediyor. Proje sayesinde şu an faaliyette olan Keçiören-AKM Metro hattını (M4) kullanan yolcular, indi-bindi yapmadan kesintisiz bir şekilde Kızılay’a erişim sağlayabileceklerdir” ifadeleri kullanıldı.

Yükleniciliğini Duygu-Kolin İnşaat Ortaklığını üstlendiği, toplamda 3 adet Trafo Merkezinin yer aldığı Raylı Sistem projesinde, Coet Marka Cer Gücü Redresörü ve DC Hücreler Aktif Group tarafından tedarik edilecektir.

Proje kapsamında kullanılacak DC Hücrelere ait bilgiler;

 • 6 adet 2500 kW Cer Gücü Redresörü
 • 12 adet DC Fider Çıkış Hücresi
 • 6 adet Rectifier Kesicili Çıkış Hücresi
 • 3 adet DC Negatif Dönüş Hücresi
 • 3 adet VLD – Voltage Limiting Device
×
img

  Hızlı Teklif Al!

  İletişim Bilgileri

  Telefon Numarası

  +90 (216) 314 93 20

  Email Adresi

  info@aktif.net

  Adres Bilgisi

  Şerifali Mahallesi Bayraktar Bulvarı Şehit Sokak No:5 Ümraniye 34775 İstanbul, Türkiye